Kalkulatory

Poznaj swoje zapotrzebowanie kaloryczne!

Kaloria to pojęcie, z którym każdy spotkał się niejednokrotnie. Czy wiemy jednak, co to naprawdę oznacza i na co wpływa? Jak się okazuje, kalorie znajdują się we wszystkich produktach, które spożywamy. To właśnie one odpowiadają za dostarczenie nam energii do codziennego funkcjonowania. Mówiąc prosto – ograniczanie ich spożywania spowoduje spadek masy ciała, a jedzenie większej ilości wpłynie na jej przyrost. Skąd jednak wiedzieć, ile należy ich przyjmować?

Zapotrzebowanie kaloryczne jest uwarunkowane wieloma czynnikami m.in. wzrostem, wagą czy poziomem aktywności fizycznej. Co za tym idzie, podanie jego uniwersalnej wartość jest niemożliwe. Nic jednak straconego – kalkulator kalorii wyliczy Wasze indywidualne zapotrzebowanie!

Jak to działa?

Aby uzyskać wynik wystarczy, że w odpowiednie miejsca wpiszecie swoje podstawowe dane. Urządzenie poda Wam szukaną wartość już w kilka sekund. Co więcej, kalkulator zasugeruje również ilość kalorii, której spożywanie spowoduje zarówno przyrost, jak i spadek masy ciała. W zależności od swoich potrzeb i celów sylwetkowych możesz więc wybrać wynik i dopasować do niego swój tygodniowy jadłospis!

Kalkulator kalorii

Kalkulator BMI na wyciągniecie ręki!

Planujesz wprowadzić nową dietę? Nie wiesz, jakie zapotrzebowanie kaloryczne będzie dla Ciebie odpowiednie? Kalkulator BMI może pomóc Ci przy wyborze!
Body Mass Index jest wskaźnikiem opisującym stosunek masy ciała do wzrostu. Co za tym idzie, poprzez zestawienie tych dwóch wartości kalkulator jest w stanie określić odpowiednią wagę dla każdego wzrostu. Może on więc wskazywać zarówno na nadwagę, jak i niedowagę. Wykrycie tego typu nieprawidłowości poprzez BMI jest nie tylko szybkie, ale i wyjątkowo wygodne. Wystarczy, że w odpowiednie miejsca wpiszecie swoją wagę (w kilogramach) oraz wzrost (w metrach). Otrzymane wyniki mogą wskazywać na:

Co później?

Wskaźnik BMI nie powinien być jednak używany jako jedyna forma diagnozy. Wyniki otrzymane poprzez kalkulator mogą okazać się niewiarygodne m.in. dla sportowców, seniorów czy kobiet w ciąży. Jeżeli jednak osoba dorosła zauważyła znaczne odchylenia od wagi prawidłowej, powinna skonsultować się z lekarzem specjalistą, który dokładnie zbada jej stan fizyczny. Wdrożenie odpowiedniej diety pozwoli Wam zadbać o zdrowie na długie lata!

Kalkulator BMI