Ranking dieta SIRT

1 miejsce CATERING
1 miejsce CATERING

Co to jest dieta SIRT?

Dieta SIRT jest jedną z tych diet, którą stosuje się z myślą o zrzuceniu zbędnych kilogramów. Wiele osób twierdzi, że właśnie dzięki tej diecie udało im się wyszczuplić sylwetkę. Jedno jest pewne, zasady nie są zbyt restrykcyjne, więc dieta ta nie powinna nikomu sprawiać kłopotu. 

Czym jest dieta SIRT, czyli na czym dokładnie polega? Jak działa dieta SIRT? Zakłada ograniczenie energetyczności posiłków. Ograniczenia te dotyczą przede wszystkim pierwszego etapu. Ważne w tej diecie jest również regularne picie zielonych soków sirtuinowych, a także spożywanie produktów, które są bogate w aktywatory sirtuin. 

Sirtuiny zalicza się do białek, tak niezwykle ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. W diecie zatem ważna jest aktywacja sirtuin. Za ich pobudzenie odpowiadają polifenole, czyli związki antyoksydacyjne, kwasy tłuszczowe (przede wszystkim omega-3) oraz leucyna. 

Sama dieta sirtuinowa ma przyczyniać się do redukcji wagi, a co za tym idzie, wyszczuplenia sylwetki i uzyskania atrakcyjnego wygląd. W związku z jej założeniami, cieszy się coraz większym zainteresowaniem szczególnie wśród osób otyłych. 

Warto już na wstępie wspomnieć, że dziś w ofercie firm oferujących jedzenie dietetyczne w dostawie, jest catering SIRT. Można więc zamówić gotową dietę i uniknąć szukania pomysłów na własne menu.

dieta sirt

Etapy i efekty diety SIRT

Zasady diety SIRT są całkiem proste i dla większości osób zupełnie zrozumiałe. Choć warto odchudzać się tą metodą pod okiem dietetyka. Należy zacząć od tego, że wyróżnia się dwa etapy diety SIRT

Pierwszy z nich trwa jedynie 7 dni. W tym czasie osoba będąca na diecie pije soki sirtuinowe, a także przyjmuje posiłki stałe w dużym ograniczeniu. Przez pierwsze 3 dni trzeba pić 3 soki dziennie i jeść tylko 1 posiłek stały. W kolejnych 4 dniach pije się już tylko 2 soki, ale za to spożywa 2 posiłki stałe. W ciągu 3 pierwszych dni diety można spożywać dziennie maksymalnie 1000 kcal. W pozostałych dniach kaloryczność wzrasta do 1500 kcal. 

Drugi etap trwa od 8 do 21 dni. Każdego dnia osoba na diecie musi wypijać 1 sok sirtuinowy i spożywać 3 stałe posiłki. W tym czasie jest już także możliwość włączenia 2 przekąsek. Po upływie tego okresu, dieta powinna składać się z produktów sirtuinowych, posiłków płynnych, a także stałych. Osoby, które dotrwają do tego etapu, nie muszą już przestrzegać ograniczeń energetycznych. 

Co daje dieta SIRT? Wiele osób dopytuje o efekty diety SIRT, ponieważ nie wygląda na zbyt restrykcyjną. Nie trwa też długo. Wydaje się więc, że niewiele zdoła się w tym czasie osiągnąć. Tymczasem wiele źródeł podaje, w tym dietetyków, że dieta tego rodzaju prowadzi do spadku wagi. Jak na dietę odchudzającą przystało, efektem jej stosowania jest więc utrata wagi.

Pytanie tylko, czy dieta SIRT jest zdrowa? Trudno jednoznacznie na nie odpowiedzieć, ponieważ produkty SIRT same w sobie są zdrowe. Jednak pierwszy etap, który opiera się głównie na piciu soków, może być dla wielu osób trudny do zniesienia. Do tego niezbyt bezpieczny na przykład dla osób aktywnych fizycznie. Kaloryczność tej diety w początkowej fazie jest bardzo mała. Dlatego przed rozpoczęciem stosowania tej diety zaleca się konsultację dietetyczną. 

Poza tym warto też postawić na opcję catering dieta SIRT. Gotowe jedzenie w pudełkach, w tym przypadku bardziej w butelkach, bo mówimy głównie o koktajlach, to ogromna wygoda i oszczędność czasu.

dieta sirt

Co jeść na diecie SIRT a czego unikać?

Istnieje lista wskazująca na produkty dozwolone i zalecane na diecie SIRT, a także te, których nie powinno się jeść na diecie SIRT. Zatem będąc na tej diecie można sięgać po następujące produkty: zielona herbata, matcha, kawa, kakao, wino czerwone wytrawne. Ponadto dieta może być bogata w seler naciowy, oliwki, papryczkę chili, jarmuż, cebulę, kapary, czerwoną cykorię, rukolę, soję, natkę pietruszki, a także grykę i ryby, szczególnie tłuste zawierające omega-3. W diecie mogą znajdować się truskawki, orzechy, daktyle, czekolada gorzka, kurkuma. Dieta adele może zawierać chude mięso, nabiał i jaja. Sirtfood zalecane na diecie to też żółta cykoria, bób, brokuły, karczochy, maliny, czerwone winogrona, porzeczki, żurawina, śliwki, jabłka, pistacje, mąka razowa, szczypior, koper, imbir, szałwia, czy oregano. 

Czego nie można jeść na diecie SIRT? Otóż produkty zabronione na diecie SIRT to przede wszystkim produkty o wysokim stopniu przetworzenia. Ponadto należy wykluczyć z diety fast foody, produkty z białej mąki, a także rafinowany cukier i produkty bogate w cukier. Powinno się unikać napojów gazowanych, tym bardziej tych z dodatkiem sztucznych barwników oraz aromatów. 

Zamiast zastanawiać się, co jeść na diecie, a czego unikać, lepiej zainwestować w SIRT food catering. Gotowa dieta to brak konieczności wnikania w szczegóły jadłospisów i listy produktów zalecanych oraz zabronionych.

dieta sirt jadłospis

Przykładowy jadłospis diety SIRT

SIRT dieta, a dokładnie przykładowy jadłospis może wyglądać bardzo różnie, zależnie od wybranych składników. A jak widać powyżej, tych dozwolonych jest całkiem sporo. Oto przykład menu na cały dzień:

  • Śniadanie: koktajl z jarmużu, pietruszki, rukoli, imbiru, selera naciowego, jabłka, soku z cytryny i matchy w proszku. 
  • II śniadanie: koktajl ze szpinaku, truskawek, jabłka, selera naciowego i wody. 
  • Obiad: kasz gryczana podana z dorszem przygotowanym na parze i sałatką z rukoli i zielonych pomidorów. 
  • Kolacja: koktajl z truskawek, natki pietruszki, łodygi selera naciowego i jagód goji. 

Mniej więcej takie właśnie posiłki zawiera dieta sirtuinowa catering. Ale ze względu na duży wybór produktów, jakie można wykorzystywać w diecie, istnieje możliwość skomponowania zupełnie innego jadłospisu. 

Zalety i wady diety SIRT

Jeśli chodzi o zalety diety SIRT, trzeba wymienić na pewno to, że produkty zalecane na tej diecie są bogate w korzystne dla zdrowia antyoksydanty. Dieta opiera się na koktajlach zielonych, które zawierają mnóstwo mikro- oraz makroelementów. Przynoszą one dużo dobrego dla organizmu. Po 3 tygodniach głównie picia koktajli przychodzi czas na zasady zdrowego żywienia. Można zatem powiedzieć, że pod tym względem SIRT dieta catering przynosi korzyści dla organizmu. 

A jakie są wady diety SIRT? Na tej liście musi obowiązkowo znaleźć się bardzo mała kaloryczność utrudniająca normalne funkcjonowanie. Dieta tego rodzaju nie jest dla każdego. Możliwość jej stosowania zależy w głównej mierze od stanu zdrowia. 

Dieta SIRT catering

Osoby, które nie do końca rozumieją zasady diety albo boją się samodzielnie eksperymentować w kuchni, powinny wybrać catering dietetyczny SIRT. To wygodny sposób na stały dostęp do gotowych posiłków przygotowanych według zaleceń dietetyka. Trzeba przyznać, że sirtuinowa dieta jest dość specyficzna i nie mając konkretnych przepisów na poszczególne koktajle oraz dania, wiele osób może mieć poważny problem z uch przygotowaniem. Poza tym taka dieta SIRT pudełkowa to jednak bezpieczeństwo i pewność, że będzie stosowana tak, jak trzeba.

dieta sirt catering

Dieta pudełkowa SIRT to również niemała oszczędność. Samodzielne przygotowywanie posiłków wiąże się z koniecznością zakupu składników. Część z nich zwykle się wykorzystuje, reszta ląduje w koszu. Zamawiając SIRT catering wszystko wychodzi dużo taniej. Co więcej, są jeszcze specjalne kody rabatowe na catering. Dzięki nim można zaoszczędzić podwójnie. 

Oczywiście nie każda firma oferuje zniżki na catering, dlatego trzeba wybrać odpowiednią firmę. W poszukiwaniu firmy oferującej dietę pudełkową, warto wykorzystać ranking cateringów. Dobrze opracowany wskaże, który catering dietetyczny będzie najlepszy. 

Dieta sirtuinowa pudełkowa to prawidłowo przygotowane posiłki w przystępnych cenach. Dieta pudełkowa pomoże dostosować się do zasad prawidłowego żywienia i wpłynie na oczekiwane efekty. 

Wskazówki niezbędne do przygotowania artykułu zostały pozyskane bezpośrednio u dietetyka klinicznego.