Ranking dieta sportowa

1 miejsce CATERING
1 miejsce CATERING

Co to jest dieta sportowa?

Dieta dla sportowca to specjalna dieta, która ma wspomagać codzienną aktywność, a także dostarczać organizmowi to, czego najbardziej potrzebuje. Czym jest dieta sportowa, na czym dokładnie polega? To sposób żywienia, który zapewnia wysoką podaż białka oraz węglowodanów. Jak działa dieta sportowa? U sportowców, czyli osób o podwyższonej aktywności, zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na cenne mikroskładniki. Dieta sportowa pozwala osiągać założone cele treningowe. 

Dieta ta działa, jeżeli jest prawidłowo zbilansowana. Są produkty, które trzeba obowiązkowo wprowadzić do codziennego jadłospisu sportowca i takie, które należy wyeliminować z menu. By mieć pewność, że każdego dnia spożywa się odpowiednio przygotowane posiłki, warto zamówić catering sportowy

Co jeść na diecie sportowej, by przynosiła jak największe efekty? Według dietetyków, są produkty dozwolone i zalecane na diecie sportowej. Zaliczyć do nich można mięso, owoce morza oraz ryby. Ponadto w diecie tej nie powinno brakować jaj, mleka, produktów produkowanych na bazie mleka, nasion strączkowych, produktów zbożowych, orzechów, a także tofu. Dieta dla sportowców musi być bogata w kasze gruboziarniste, pełnoziarnisty makaron, a także dojrzałe banany i rozmaite owoce suszone. Nie może brakować w niej także tłuszczy, takich jak oliwa z oliwek i olej rzepakowy. 

Zatem czego nie można jeść na diecie sportowej, czego unikać? Produkty zabronione na diecie sportowej to masło, smalec oraz tłuste wędliny. Sportowcy nie powinni jeść tłustych serów, a także śmietany. Ponadto nie powinno się jeść na diecie sportowej słodyczy i produktów zawierających cukier. Należy rezygnować z napojów gazowanych i alkoholu. 

Gotowy catering dla sportowcow może być świetnym sposobem na dostarczenie tego, co organizm faktycznie potrzebuje i wyeliminowanie produktów, które nie są zalecane. 

catering sportowy
dozwolone i zalecane na diecie sportowej

Przykładowy jadłospis diety sportowej

Przykładowy jadłospis dla sportowca może wyglądać następująco:

  • Śniadanie: omlet serowy z pomidorem, szczypiorem podany z pieczywem.
  • II śniadanie: Shake truskawkowy proteinowy. 
  • Obiad: polędwiczka wieprzowa polana sosem chrzanowym podana z kaszą bulgur i fasolką. 
  • Podwieczorek: brownie z fasoli i bananów. 
  • Kolacja: azjatycki kociołek z indykiem. 

Tak właśnie może wyglądać dieta sportowa catering w dostawie pod wskazany adres. Jednak możliwości w zakresie opracowania menu na każdy kolejny dzień diety, są na tyle ogromne, iż jadłospis ten może być modyfikowany na wiele sposobów. Każdy w tej diecie znajdzie dla siebie coś, co lubi. 

Etapy i efekty diety sportowej

Zanim ktokolwiek zamówi catering dietetyczny dla sportowców, powinien przygotować się do tej diety. Nie ma tu czegoś takiego jak etapy diety sportowej, ale jeśli ktoś do tej pory pozwalał sobie na tłuste dania, słodkie przekąski, a teraz postanowił zmienić swoje życie i wprowadzić do niego dużo aktywności, nie powinien zbyt pochopnie wprowadzać nowych posiłków. 

Co daje dieta sportowa, czyli jakich efektów należy się spodziewać? Catering dla sportowców nie został opracowany przypadkowo i nie bez powodu. Wpływa on na samopoczucie sportowca, a także jego wyniki w codziennych treningach i na zawodach. Osoby aktywne prawidłowo się odżywiając mają więcej energii. Zatem czy dieta sportowa jest zdrowa? Zdecydowanie tak. Tak naprawdę dla osób prowadzących aktywny tryb życia, dostarcza to, co dostarczać powinna. 

Dieta dla sportowca

Zalety i wady diety sportowej

Dieta pudełkowa sportowa, czyli w uproszczeniu dieta sportowa, ma wiele zalet, choć wady też posiada. Zacznijmy jednak od tego, jakie są zalety diety sportowej. Dieta eliminuje niezdrowe produkty i puste kalorie, które tak naprawdę nie są potrzebne ani sportowcom, ani też osobom, które na co dzień nie zajmują się sportem. W ich miejscu pojawiają się produkty pełnowartościowe, odżywcze, dodające energii i korzystnie wpływające na samopoczucie. 

Wady diety sportowej są tylko takie, że wiąże się ona z pewnymi ograniczeniami. Jeżeli ktoś lubi od czasu do czasu sięgać po słodycze, ma chęć zjeść kaloryczniejsze danie, przechodząc na tę dietę, musi całkiem z tych przyjemności zrezygnować. Nie jest więc łatwo ją utrzymać, na przykład w okresie świątecznym, kiedy stoły są zastawiane kuszącymi przysmakami. Dieta pudełkowa dla sportowca takich pyszności już nie uwzględnia. 

dieta sportowa catering
Dieta sportowa

Dieta pudełkowa dla sportowców – wygoda i jakość

Wiele osób prowadzących aktywny tryb życia, zamawia catering dietetyczny sportowy, który jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż samodzielne przygotowywanie posiłków. To ze względu na wygodę i oszczędność pieniędzy. Bo catering dietetyczny wcale nie jest tak drogi, tym bardziej, gdy są jeszcze specjalne kody rabatowe na catering. Kupując składniki do samodzielnego przygotowania posiłków zdecydowanie się przepłaca, a i tak część tych składników ląduje w koszu, bo nie są wykorzystywane w całości. 

Dieta pudełkowa jest zdecydowanie lepszą opcją dla osób aktywnych, jak i każdego, kto zamierza żywić się zgodnie z zasadami wybranej diety. Warto zatem prześledzić ranking cateringów, by wybrać najatrakcyjniejszą ofertę. I sprawdzić, czy wybrana firma oferuje zniżki na catering.

Artykuł został napisany na podstawie informacji pochodzących od dietetyka klinicznego.