Ranking dieta niskie IG

1 miejsce CATERING
1 miejsce CATERING

Co to jest dieta niskie IG?

Dieta niskie IG, czyli dieta o niskim indeksie glikemicznym jest przeznaczona głównie dla osób, które borykają się z cukrzycą i nadwagą. Czym jest dieta niskie IG? Przede wszystkim polega na spożywaniu posiłków, które charakteryzują się niskim indeksem glikemicznym. Jak działa dieta niskie IG? Po spożyciu odpowiednich, zalecanych na tej diecie produktów, poziom cukru we krwi nie ulega nagłemu wzrostowi. Dieta tego rodzaju zaleca przygotowywanie posiłków w taki sposób, aby były wchłaniane w wolnym tempie, a cukier był uwalniany stopniowo. 

Gotowa dieta o niskim indeksie glikemicznym catering jest świetnym pomysłem na start, ponieważ w ten sposób o wiele łatwiej jest wejść w tajniki prawidłowego żywienia. 

Zasady diety niskie IG

Produkty o niskim indeksie glikemicznym zjadane przez osoby obarczone cukrzycą, powodują, że czują się one zdecydowanie lepiej. Nie mają zbyt dużego wahania poziomu cukru. W takim razie co jeść na diecie niskie IG? Dieta z niskim indeksem glikemicznym wskazuje na to, że można jeść posiłki składające się z cukrów złożonych, zdrowych tłuszczy i białka. Produkty dozwolone i zalecane na diecie niskie IG to warzywa, niektóre owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, a także chude mięsa, ryby oraz nabiał. Można jeść również jaja. 

Czego nie można jeść na diecie niskie IG? Przede wszystkim należy ograniczyć cukry proste. Produkty zabronione na diecie niskie IG to na przykład białe pieczywo, produkty z białej maki, słodycze oraz alkohol. Nie powinno się jeść na diecie niskie IG płatków, ziemniaków, pić słodkich napojów. 

dieta o niskim indeksie glikemicznym catering

Przykładowy jadłospis diety niskie IG

Dieta o niskim indeksie glikemicznym może wyglądać w następujący sposób:

  • Śniadanie: budyń owsiany z gruszką i dodatkiem orzeszków ziemnych. 
  • II śniadanie: pumpernikiel razowy z humusem buraczanym i pomidorem posypany czarnuszką.
  • Obiad: makaron razowy podany z sosem z fasolką szparagową i groszkiem posypany parmezanem. 
  • Podwieczorek: koktajl z mango. 
  • Kolacja: sałatka z pomidorem, ogórkiem, pestkami dyni, z dodatkiem kurczaka i dressingiem z octem balsamicznym. 

Jeśli przygotowanie takiego menu na cały dzień zajmuje komuś dużo czasu albo po prostu nie czuje się na siłach, może zamówić catering niskie IG

Etapy i efekty diety niskie IG

Dieta z niskim IG jest dedykowana osobom, które mają problemy z utrzymaniem cukru na właściwym poziomie. Dlatego nie chodzi tu o to, aby wprowadzać ją, a później z niej etapowo wychodzić. Należy stosować ją przez cały czas, o ile nie będzie jeszcze bardziej szkodzić. Są jednak etapy diety niskie IG polegające na wprowadzaniu organizmu w ten właściwy stan. Chodzi o to, aby pewne produkty eliminować stopniowo i odpowiednie produkty wprowadzać także etapami. To uchroni organizm przed szokiem. Dla kogoś, kto cały czas sięgał po słodkie produkty odstawienie ich może skutkować właśnie takim szokiem. 

Co daje dieta niskie IG? Dieta tego rodzaju przede wszystkim pomaga utrzymać ilość cukru na właściwym poziomie. Wspomaga osoby, które cierpią z powodu cukrzycy i nagłych skoków poziomu cukru we krwi. Czy dieta niskie IG jest zdrowa? Dieta tego rodzaju eliminuje produkty, które zawierają dużą ilość cukru. W związku z tym jest zdrowa, ponieważ wspomaga leczenie cukrzycy. Jeżeli zatem jest stosowana przez odpowiednie osoby, przynosi dla organizmu same korzyści. 

Dieta niski IG catering tym bardziej jest dobrym pomysłem, bo bez samodzielnego gotowania i tracenia czasu na zakupy, można żywić się w sposób odpowiedni i zdrowy, czyli zgodny z zaleceniami tej diety. 

Produkty o niskim indeksie glikemicznym
Dieta niskie IG

Zalety i wady diety niskie IG

Zalety diety niskie IG koncentrują się głównie na tym, że ten sposób żywienia prowadzi o utrzymania właściwego poziomu cukru we krwi. Jest to duże wsparcie dla osób z cukrzycą. O ile dobrze na tę dietę reagują, powinny stosować ją jak najdłużej, oczywiście pod okiem dietetyka. Zatem można powiedzieć, że taka dieta wpływa na ich samopoczucie.

Natomiast jeśli chodzi o wady diety niskie IG, to należy wymienić samo to, że dieta, nawet jakakolwiek, wymaga przestrzegania pewnych zasad. Trzeba wykluczać konkretne produkty, zaś inne wprowadzić na stałe. Przygotowywanie posiłków wydaje się więc bardziej czasochłonne, a dla niektórych też trudne. Na szczęście jest dieta pudełkowa z niskim IG, w ramach której klient otrzymuje gotowe posiłki bez konieczności dodatkowego ich przyrządzania. Tylko niektóre wymagają podgrzania przed zjedzeniem. Dieta niskoglikemiczna catering przygotowana jest w taki sposób, aby każdy, kto otrzyma gotowe posiłki, wiedział jak dalej postępować. 

czym jest dieta niskie ig

Catering z niskim indeksem glikemicznym

Dieta IG catering to chyba jedna z najlepszych opcji, na jaką mogą zdecydować się osoby mające problem z podwyższonym poziomem cukru we krwi. Dieta z niskim indeksem glikemicznym catering to gotowe posiłki, a więc wygoda, bo eliminuje to konieczność samodzielnego gotowania i robienia zakupów. To też pewność, że dostarczone dania są właśnie takie, jakie powinny być. Zawierają odpowiednie składniki, nie zawierają składników zabronionych, a proporcje są prawidłowe.

Niski indeks glikemiczny catering to starannie zbilansowane posiłki. To, co musi być w diecie, znajduje się w niej. Jeśli nie zostanie to dostarczone w jakiejś postaci, to zostanie dostarczone w innej. Dietetycy pracujący nad tymi dietami doskonale wiedzą, co czym zastąpić, aby dostarczyć do organizmu to, czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. 

Warto też podkreślić, że catering z niskim IG jest całkiem korzystny cenowo. Poza tym są jeszcze kody rabatowe na catering. Dzięki specjalnym zniżkom, można zapłacić za dietę na cały miesiąc znacznie mniej. Najczęściej zniżki na catering są naliczane na podstawie zdobytych punktów, a punkty otrzymuje się za ocenianie dań i polecanie cateringu. 

By jednak rzeczywiście było to możliwe, trzeba wybrać odpowiedni catering dietetyczny z niskim IG, a właściwie to odpowiednią firmę. W wyborze tym może pomóc dobry ranking cateringów. Nie każdy catering dietetyczny jest taki sam, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i rozejrzeć się za odpowiednią firma oraz dobrej jakości dietą. W końcu ma ona pomagać, a nie szkodzić. 

Podsumowując, dieta pudełkowa, a w tym przypadku dieta z niskim IG catering to niemal same korzyści, zarówno zdrowotne, jak i finansowe. 

 

Artykuł powstał we współpracy z dietetykiem klinicznym, na bazie przekazanych informacji. 

Czego nie można jeść na diecie niskie IG
catering niskie IG