Ranking dieta DASH

1 miejsce CATERING
1 miejsce CATERING

Co to jest dieta DASH?

Dieta DASH cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ już od jakiegoś czasu jest postrzegana, jako najzdrowsza dieta. Jest ona nie tylko zdrowa, ale zarazem smaczna. Gdyby tego było mało, nie stanowi problemu w przygotowaniu. Czym jest dieta DASH? Polega na spożywaniu dużych ilości warzyw i owoców, niskotłuszczowych produktów mlecznych. Ma na celu obniżenie zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych,. 

Jak działa dieta DASH? Przede wszystkim obniża ciśnienie tętnicze. Poprawia zaburzenia lipidowe, minimalizuje ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych, zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2, ponadto skutecznie wydłuża życie. Takie są właśnie efekty diety DASH

Osoby, które już są pewne, że dieta pudełkowa DASH jest właśnie dla nich, powinny od razu rozejrzeć się za firmą cateringową. Jednak zanim to nastąpi, warto poznać tę dietę bliżej.

ranking dieta dash

Zasady diety DASH

Zasady diety DASH sprowadzają się do spożywania produktów zalecanych i eliminacji niedozwolonych. W takim razie co jeść na diecie DASH? Produkty dozwolone i zalecane na diecie DASH to warzywa i owoce, z przewagą warzyw. Ponadto dieta powinna być bogata w niskotłuszczowe produkty mleczne, produkty bogate w błonnik, potas, wapń oraz magnez. W diecie nie powinno brakować produktów zbożowych, ryb, drobiu. 

Czego nie można jeść na diecie DASH? Nie zaleca się spożywania czerwonego mięsa, słodyczy oraz napojów zawierających cukier. Ponadto nie powinno się jeść na diecie DASH dużych ilości soli. Eliminując produkty zabronione na diecie DASH, można korzystnie wpłynąć na stan zdrowia i samopoczucie. 

Biorąc pod uwagę zasady diety, a także listę produktów akceptowanych, można łatwo stwierdzić, że dieta tego rodzaju wcale nie jest trudna. Można szybko przyzwyczaić się do samych zasad, jak i do przygotowywania posiłków zgodnego z tymi zasadami. 

Przykładowy jadłospis diety DASH

Przykładowy jadłospis diety DASH może wyglądać jak poniżej:

  • Śniadanie: jajecznica z pomidorami i szpinakiem. 
  • II śniadanie: kanapka z tofu.
  • Obiad: makaron ze szpinakiem i mozzarellą. 
  • Podwieczorek: jogurt naturalny z dodatkiem granoli.
  • Kolacja: grzanki z hummusem i warzywami. 

Zamawiając catering DASH zwykle można liczyć na duże urozmaicenie posiłków. Jeżeli ktoś nie ma pomysłu na to, co gotować, tym bardziej warto zdecydować się na gotowe posiłki w pudełkach.

jadłospis dieta dash

Etapy diety DASH

Skoro wiadomo już, co daje dieta DASH, warto wyjaśnić kwestię etapów. Otóż dieta ta nie jest dietą na chwilę i nie ma na celu szybkiego doprowadzenia do konkretnych efektów, jak na przykład dieta oczyszczająca. Zatem w tym przypadku typowe etapy diety DASH nie istnieją. 

W takim razie czy dieta DASH jest zdrowa? Dieta ma na celu właśnie utrzymanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Menu składa się z wartościowych produktów i tym samym dań, które są zdrowe oraz smaczne. Dieta jest zdrowa, o czym zresztą była mowa już na samym początku. 

etapy diety dash

Zalety i wady diety DASH

Zalety diety DASH to przede wszystkim możliwość spożywania produktów z wszystkich grup. Można stosować ją w celu profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego oraz chorób metabolicznych. Dieta tego rodzaju nie dość, że korzystnie wpływa na konkretne problemy zdrowotne, to dodatkowo czyni wiele dobrego ogólnie dla organizmu. 

Jeśli jednak chodzi o wady diety DASH, są mało istotne. Główną wadą jest brak soli i zmieniony przez to smak potraw. Ale jest na to sposób. Wystarczy doprawić poszczególne potrawy odpowiednimi przyprawami i ziołami. Dlatego najlepiej postawić na gotowy catering dietetyczny DASH, a w nim smaczne, pomysłowo przygotowane posiłki.  

Dieta DASH catering

Dieta DASH pudełkowa to poprawnie zbilansowane posiłki, przygotowywane z wysokiej jakości, świeżych składników. Diety oferowane przez firmy cateringowe są opracowywane przez dietetyków. Dzięki temu osoba będąca na diecie ma pewność, że to co spożywa, jest zdrowe, pełnowartościowe i zgodne z zasadami wybranej diety. 

Zamawiając catering dietetyczny można sporo zaoszczędzić. Po pierwsze dlatego, że samodzielne gotowanie wiąże się z koniecznością zrobienia dużych zakupów, z czego wiele produktów i tak nie wykorzystuje się w pełni. Z drugiej strony wiele firm preferuje specjalne kody rabatowe na catering. Mając takie zniżki na catering, można zapłacić za dietę dużo mniej. 

dieta dash catering

Dieta pudełkowa to ogromna wygoda, ponieważ nie trzeba tracić czasu na gotowanie, ani też zakupy. Zaoszczędzony czas można zagospodarować w inny sposób. Warto zatem prześledzić profesjonalny ranking cateringów, aby wybrać firmę, która dostarczy gotową dietę w pudełkach. Nie chodzi tu jednak o byle jaki catering. Dlatego warto poświęcić dłuższą chwilę na analizę ofert i wybór najlepszej. 

Zatem jeśli chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, pokonaj nadciśnienie dietą DASH. Zamów catering by mieć pewność co jesz i czemu dieta ta służy. A jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się jeszcze z dietetykiem. Niech specjalista pomoże Ci dopasować dietę do Twoich potrzeb. 

Artykuł został przygotowany z pomocą dietetyka klinicznego. 

dieta dash catering 2