Ranking dieta dr Dąbrowskiej

1 miejsce CATERING
1 miejsce CATERING

Co to jest dieta dr Dąbrowskiej ?

Dieta Dąbrowskiej jest jedną z najbardziej budzących kontrowersje kuracją, której zadaniem jest oczyszczanie organizmu. Czym jest dieta dr Dąbrowskiej? Opiera się na świeżych warzywach oraz owocach. Jak działa dieta dr Dąbrowskiej? Przede wszystkim oczyszczająco. Choć różnie mówi się na jej temat. Dlatego warto przedstawić ją w sposób rzetelny, tak aby w końcu rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego, czy ją stosować, czy może jednak się jej wystrzegać.

Warto już na wstępie podkreślić, że w ofercie firm zajmujących się dostarczaniem gotowych posiłków dietetycznych, można też znaleźć post Dąbrowskiej catering. Wiele osób jednogłośnie twierdzi, że posiłki pochodzące z cateringu to jednak zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż samodzielne ich przygotowywanie.

Zasady diety dr Dąbrowskiej

Zasady diety dr Dąbrowskiej skupiają się na spożywaniu świeżych owoców i warzyw. Dieta dr Ewy Dąbrowskiej trwa 14 dni. Są jednak przypadki, w których wydłuża się ją do 6 tygodni. To natomiast może nastąpić po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Nad wydłużeniem czasu stosowania diety powinny zastanowić się osoby, które są otyłe i mają zaburzenia metaboliczne. Po dwutygodniowej diecie, w codziennym menu mogą pojawić się dodatkowo rośliny strączkowe, ziarna oraz orzechy. 

Co jeść na diecie dr Dąbrowskiej? Warzywa niskoskrobiowe oraz niskocukrowe owoce. To warzywa oraz owoce w postaci surowej, posiadają aktywne enzymy oraz biokatalizatory. Nie brakuje w nich antyoksydantów, jak polifenole, likopeny, witamina C i E, beta karoten, chlorofil, błonnik. 

dieta dr Dąbrowskiej zasady
dieta dr Dąbrowskiej zasady

Produkty dozwolone i zalecane na diecie dr Dąbrowskiej to następujące warzywa: marchew, buraki, seler, pietruszka, rzodkiew, cebula, kalafior, kapusta, jarmuż, brokuły, czosnek, por, ogórki, dynia. Ponadto będąc na diecie można jeść: kabaczki, paprykę, pomidory, sałaty i zioła.  Jeśli chodzi o owoce, mogą być tylko te niskocukrowe jabłka, jagody, grejpfruty, cytryny. Pić najlepiej wodę, ale dozwolone są soki warzywne i owocowe, herbaty ziołowe – wszystko to bez dodatku cukru. Gotowa dieta Dąbrowskiej catering to pewność, że zaproponowane i dostarczone posiłki zawierają odpowiednie składniki. 

Czego nie można jeść na diecie dr Dąbrowskiej? Wszystkiego pozostałego, czego nie wymieniono w produktach dozwolonych. Ponadto należy pamiętać, że na diecie tej nie można pić alkoholu, ani też palić papierosów. Produkty zabronione na diecie dr Dąbrowskiej to także pieczywo, mięso, oleje, kasze i ryż. Nie powinno się jeść na diecie dr Dąbrowskiej niczego, poza wspomnianymi warzywami i owocami. Dlatego dieta dr Dąbrowskiej trwa tak krótko. 

Wychodzenie z diety powinno trwać tyle samo, ile trwała dieta, czyli 2 tygodnie. Chyba że dieta dr Dąbrowskiej catering był stosowany dłużej. Wówczas tyle, ile trwała restrykcyjna dieta, tyle ma trwać wychodzenie z diety. 

Przykładowy jadłospis diety dr Dąbrowskiej

Przykładowa dieta Ewy Dąbrowskiej na jeden cały dzień może wyglądać w taki sposób:

  • Śniadanie: jabłko pieczone z cynamonem z dodatkiem jagód i borówek.
  • II śniadanie: surówka z marchwi i selera z dodatkiem soku z kapusty kiszonej.
  • Obiad: zupa buraczana.
  • Podwieczorek: zakwas 250 ml. 

Przygotowując poszczególne dania, trzeba mocno kierować się zasadami diety. Tylko wtedy przyniesie ona efekty. Dlatego niektórzy zamiast gotować samodzielnie, wybierają gotowy catering dr Dąbrowskiej. Catering Dąbrowskiej oferują niektóre firmy specjalizujące się w branży cateringowej. Należy zatem dobrze przeanalizować szczegóły na ich stronach, by dokonać dobrego wyboru i ostatecznie wybrać catering post Dąbrowskiej, który przyczyni się do satysfakcjonujących efektów. 

dieta dr Dąbrowskiej jadłospis

Etapy i efekty diety dr Dąbrowskiej

Wyróżnia się dwa etapy diety dr Dąbrowskiej. Pierwszy trwa 2 tygodnie i koncentruje się na spożywaniu wyłącznie warzyw oraz owoców w surowej postaci. Drugi etap trwa tyle samo co pierwszy i polega na stopniowym prowadzaniu do diety produktów wykluczonych w pierwszym etapie. 

Jakie efekty diety dr Dąbrowskiej są widoczne wraz z upływem czasu? Zdaniem twórczyni, dieta ma oczyszczać organizm, a także wspomagać redukcję zbędnych kilogramów. Jednak na pewno nie jest to dieta, którą należałoby stosować, w celu zrzucenia na wadze. 

Wiedząc już co daje dieta dr Dąbrowskiej, można ustalić, czy rzeczywiście warto ją stosować. A także, czy dieta dr Dąbrowskiej jest zdrowa. Jeżeli jest stosowana w celu oczyszczenia organizmu i zgodnie z zaleceniami dietetyka, nie wyrządza szkody.

Gotowy catering dieta dr Dąbrowskiej zgodnie z zasadami, składa się z dwóch etapów. W ramach pierwszego firma dostarcza posiłki przygotowywane w oparciu o warzywa i owoce. W drugim zaś poszczególne dania zawierają już produkty, które w pierwszym etapie zostały wykluczone z diety. Stawiając na catering dietetyczny dr Dąbrowskiej, nie trzeba pilnować momentu przejścia na te zmiany. 

dieta dr Dąbrowskiej etapy

Zalety i wady diety dr Dąbrowskiej

Zalety diety dr Dąbrowskiej to redukcja wagi oraz oczyszczenie organizmu. Jednak wiele osób ma wątpliwości, czy to wystarczający powód, aby przejść na tak rygorystyczną, dwutygodniową głodówkę. W końcu wady diety dr Dąbrowskiej też istnieją i wydaje się nawet, że jest ich więcej. Minusem jest przede wszystkim to, że dieta ta jest mocno niedoborowa. Kaloryczność na poziomie 400 – 600 kcal to zbyt mało, aby normalnie funkcjonować, czyli pracować, a także utrzymywać prawidłowe funkcje życiowe. Dieta pudełkowa Dąbrowskiej może prowadzić do efektu jo-jo. Ponadto post Dąbrowskiej jest trudny do wytrwania, nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. 

Każdy tak naprawdę powinien samodzielnie ustalić, czy catering dietetyczny Dąbrowskiej jest dla niego, czy może jednak musi rozejrzeć się za inną dietą. Z uwagi na to, że catering dietetyczny dieta Dąbrowskiej jest tak surowy, nie każdy może sobie na niego pozwolić. Warto skonsultować to z dietetykiem albo lekarzem. On na podstawie wyników badań i wywiadu ustali, czy catering dietetyczny post dr Dąbrowskiej będzie rzeczywiście dobrym wyborem. 

Catering dieta Dąbrowskiej

Gotowa dieta dr Dąbrowska to wygodny i stały dostęp do posiłków dostarczanych pod wskazany adres. Osoby decydujące się na post dr Dąbrowskiej nie muszą zastanawiać się, co przygotować do jedzenia, czy mogą zjeść konkretne produkty, czy może nie są one zgodne z zasadami tej restrykcyjnej diety. 

Mając do dyspozycji kody rabatowe na catering, można pozyskać gotowe posiłki w atrakcyjnej cenie. Trzeba tylko wybrać firmę cateringową, która je oferuje. Ranking cateringów pomoże znaleźć jedną z nich. 

Catering dietetyczny zwiększa bezpieczeństwo osób, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie przygotowywać posiłki. Diety tworzone w ramach cateringu są opracowywane przez dietetyków i doświadczonych kucharzy. Zatem można śmiało stwierdzić, że catering post Dąbrowskiej jest jednak lepszym rozwiązaniem, niż samodzielne przygotowywanie posiłków. Dieta pudełkowa w tym przypadku trwa najczęściej tylko 2 tygodnie. Można więc pozwolić sobie na jej zakup. 

 

Do przygotowania artykuły posłużyły informacje i wskazówki przekazane przez dietetyka.

dieta dr Dąbrowskiej catering
dieta dr Dąbrowskiej catering